Jaunumi

Bērzciemā apskatāma izstāde par lielo dumpi

Līdz jūlija beigām Bērzciemā pie kafejnīcas “Mazā kaija” ir apskatāma brīvdabas ceļojošā izstāde par aizsargājamo putnu sugu – lielo dumpi.pie_skuna2

Lielais dumpis (Botaurus stellaris) ir niedrājos dzīvojoša putnu suga, kuru ikdienā ieraudzīt ir ļoti grūti, jo tas lieliski maskējas starp niedrēm. Taču daudzi cilvēki noteikti būs dzirdējuši dumpja tēviņa īpatnēju balsi, kas pavasaros, līdz pat jūnijam, atskan no dažādu ūdenstilpju niedrājiem – zema, dobja skaņa, it kā mautu vērsis vai vējš svilpotu tukšā pudelē. Izstādē interaktīvā veidā var izzināt lielā dumpja dzīvesstāstu – izpētīt tā dzīves kalendāru, uzzināt, kuri ir lielā dumpja kaimiņi, kuri – ienaidnieki un noskatīties īsfilmiņu par lielo dumpju dzīvi niedrājā, kas 2015. gadā nofilmēta ar tiešraides kameru pie ligzdas.

pie_skuna

Brīvdabas izstāde 2016. gada vasarā apceļoja vairākus Latvijas piekrastes ciemus – Papi, Enguri, Mērsragu, Roju un Slīteri, viesojās Līgatnes Dabas takās, festivālā “Laba Daba”, Lubānas mitrāja centra atvērto durvju dienās, LU Botāniskajā dārzā, Brīvdabas muzejā un ziemā - Rīgas Zoodārza telpās. Šogad visu pavasari tā bija apskatāma ikvienam Engures dabas parka taku gājējam pie EEDP mājas!

Izstāde sagatavota Latvijas Dabas fonda projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 “Lielā dumpja biotopu atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” ietvaros.

LVAFA_150px

    

Tags: